Kongre ve Organizasyon Turizmi Daire Başkanlığı

Kongre turizmi; toplantı, iş maksadı ile yapılan seyahatlere kongre turizmi denilmektedir. Şehir içi olabildiği gibi şehir dışına da yapılan bu tür seyahatler, otel inşa eden firmaları business otel yapımına itmiştir.

Dünya genelinde yer alan kongre turizmi oranı 1995 yılında 20 binken, 2005 yılında 35 bini aşmıştır.Tarih ve Kültür hazinesi Türkiye, heyecan verici imkânlar âleminin kapısı durumundadır. Avrupa ve Asya’nın birleştiği yerde, Türkiye toplantı, insentiv ve kongrelere şahane mekân konumundadır.

Türkiye birinci sınıf otel konaklama ve konferans tesisi zenginliği, dünyanın belli başlı şehirlerine kolayca ulaşım, güzel dekorlar ve eşsiz manzara cazibesi sunmaktadır. Bütün bunlara, mükemmel bir iklim ve alternatif destinasyonlara göre çok daha düşük maliyet avantajı eklenmektedir. Türkiye, Avrupa ülkelerine yakınlığı ve egzotikliği ile ideal bir destinasyondur.

İzmir, Antalya ve Ankara’ya transfer bağlantısı ve direkt uçuş imkânıyla, Türk Havayolları ve diğer ulusal havayolu şirketlerince İstanbul’a iki ile üç saat içinde ulaştırılmak mümkündür.

En Son Haberler

Leave a Comment