Kış Turizmi

HEDEFLERİMİZ;

Ülkemizin belirli bölgelerinde kış turizmi yapılabilecek yerler mevcuttur bizim amacımız bu yerlere yazın olduğu gibi kışın da çok fazla turist çekmek hem ekonomik açıdan hemde ülkemizin tanıtılması ve her mevsim tatil yapılabilceğini göstermek amacıyla başlatmış olduğumuz bu proje şimdiden ilgi görmeye başladı

KIŞ TURİZMİ;

Kış turizmi, kışın gerçekleştirilen tur faaliyetleri kapsamında kış mevsiminin özelliklerinin merkeze alınarak yapılan faaliyetler anlamına gelmektedir. Kış turizminde kayak faaliyetleri öne çıkmaktadır. Kar ve buz ile ilgili olan her faaliyet kış turizminin merkezinde yer almaktadır. Bu bakımdan kış mevsiminin yaşandığı ve kar kalınlığının çok olduğu yerlerde kış turizmi faaliyetlerine rastlanmaktadır. Yani kış turizmi eğimi bol olan karlı bölgelere yapılan seyahatleri, bu seyahatlerin 24 saatten uzun olması durumunda oluşacak konaklama ve diğer hizmetlerden oluşmaktadır.Turizm faaliyetleri ekonomik gelir oluşturmaktadır. Ekonomi turizme göre de şekillenebilir.

Peki Türkiye’de kış tatili nerede yapılır? Ülkemizin pek çok bölgesinde ve yerinde kış turizm’i yapılacak yerler var bunları sizler için toparladık. Kış tatili düşünenler için aralarında seçim yapak oldukça zor olacağa benziyor.

1- Erzurum- Palandöken

2- Bursa- Uludağ

3- Kayseri- Erciyes

4- Kocaeli- Kartepe

5- Bolu- Köroğlu

6- Kastamonu- Çankırı

7- Kars- Sarıkamış

8- Isparta- Davraz Dağı

Bu illerimizde kışın tatil yapmayı seven kişiler çok rahat bir şekilde hem karın tadını çıkarıp hemde güzelce zaman geçirbilirler. Son dönemlerde de kış turizm’inin baya yaygınlaştığını görmekteyiz.

Kış’ın tatile gidenler için yapılacak bir sürü aktivite ve sprolar vardır onlardan bazıları;

1- Kayak

2- Buz Pateni

3- Kızak

4- Buz Hokeyi

5- Snowboard

En Son Haberler

Leave a Comment